Profil absolventa

IT hýbe světem a poptávka po zkušených odbornících je dnes obrovská. Náš program jsme sestavovali ve spolupráci se studenty a průmyslem tak, aby tuto poptávku reflektoval a abychom si byli jisti tím, že i studenti jsou s naším programem spokojení.

Kromě obecných IT pozic se vaše uplatnění může lišit dle zvoleného zaměření. Ty jsou postaveny tak, aby odrážely největší oblasti využití moderních technologií: multimedia, web, komunikace a řízení. Díky speciálně sestavené struktuře předmětů budou absolventi připraveni také na rozvoj vlastního podnikání.

Cíle studia

• Práce v týmu dle moderních principů řízení projektů.
  • Znalost několika programovacích jazyků.
  • Volba adekvátní technologie a návrh vhodného řešení zadaného problému.
  • Znalost kompletního procesu vývoje softwaru od sběru požadavků, jejich realizace až po nasazení a údržbu.
  • Schopnost orientace v podnikových procesech, jejich modelování a softwarové podpory.
  • Prezentační a komunikační dovednosti.
  • Zpracování multimediálních dat.

Rozvoj podnikání

• Základní principy podnikání v IT.
  • Typologie organizací a možnosti podnikání.
  • Problematika řízení týmů a projektů.
  • Právní aspekty podnikání.
  • Sestavení podnikatelského záměru.
  • Prezentace a komunikace.

Uplatnění

Dle programu

• IT analytik.
  • IT konzultant.
  • IT architekt.
  • Programátor, vývojář softwarových aplikací.
  • Test analytik.
  • Správce databází.
  • Administrátor systémů.
  • Vedoucí menších vývojových týmů.

Dle zaměření

• Webmaster.
  • Vývojář mobilních a webových řešení.
  • Grafik a web designer.
  • Vývojář multimediálních aplikací.
  • Správce sítí.
  • Vývojář distribuovaných a cloudových aplikací.
  • Vývojář, analytik informačních systémů.
  • Analytik podnikových procesů.
Profil absolventa dle akreditace

Studijní program nabízí informatické vzdělání, které je velmi žádané na trhu práce. Studium poskytuje vyváženou kombinaci teoretických i praktických znalostí, které umožní absolventům programu přejít přímo do praxe. Studenti se naučí kvalitně programovat, pracovat v týmech, získají poznatky o softwarových projektech a jejich řízení. Přestože je studijní program Softwarové inženýrství a technologie (dále jen SIT) praktickým programem, naučí teorii v matematice a informatice natolik, že jeho absolventi mohou pokračovat v magisterském studiu.

Poznejte reálný svět IT.

Studujte SIT na ČVUT FEL.